DREWNO EGZOTYCZNEdeska tarasowa

Deska tarasowa dostępna jest w kilku popularnych gatunkach drewna egzotycznego takich jak Bangkiari i Masaranduba oraz nowość w ofercie Mukulungu. W rozmaitych wariantach grubości i szerokości. 

Podstawowy profil to 21x145mm oraz 25x145mm.
Wszystkie z wymienionych przekrojów występują w długościach od dwóch do czterech metrów,
ale można znaleść także deski o długościach przekraczających pięć metrów. Przy większym tarasie należy łączyć deski po długości z kilku elementów.
Możemy zatem dobrać deski idealnie do tarasu każdej wielkości.

Deska tarasowa z drewna egzotycznego różni się od tej z drewna krajowego nie tylko trwałością , ale także kolorystyką.
Oryginalne kolory drewna zaskakują różnorodnością barw i odcieni, od żółto-złotej Grappy, przez piaskowo-brązowy Bangkirai, po bordową Massarandubę
Każdy z tych gatunków występuje w innej strefie klimatycznej, stąd ich odmienna struktura i właściwości.
Cechą wspólną wszystkich wymienionych wyżej gatunków jest trwałość i twardość, zdecydowanie większa od gatunków europejskich takich jak świerk czy modrzew, co gwarantuje długoletnie użytkowanie nawet powyżej 25 lat, przy zastosowaniu prawidłowego montażu desek.

Uwaga:
Drewno jest produktem naturalnym.Posiada typowe właściwości odpowiadające surowcom rosnącym w naturze, względnie typowe cechy dla konkretnych gatunków drewna, a przez to nie są wadami następujące właściwości:  

szarzenie powierzchni bez pielęgnacji ( olejowania ) w skutek działania promieni UV,
różnice kolorów i usłojenia desek w jednym gatunku drewna,
tworzenie się rys na powierzchni i końcach desek w wyniku pracy drewna,
nieznaczne skręcanie / wypaczanie się w wyniku skrętu włókien,
kieszenie żywiczne,                                                                                                                                                                otwory w twardym drewnie, spowodowane insektami świeżego drewna, np.: przy drewnie bangkirai,     higroskopijność drewna: rzeczywista szerokość i grubość deski może różnić się do około 6% od wymiarów z faktury.

Materiał należy sprawdzić przed montażem. Wszelkie uszkodzenia i nieprawidłowości należy zgłosić sprzedającemu przed zamontowaniem. Rozpoczęcie montażu oznacza akceptację stanu technicznego i wyglądu materiału.

Gatunki: