DREWNO EGZOTYCZNEelewacja drewniana

Elewacje z drewna egzotycznego są coraz częściej wybieranym materiałem do wykończania zewnętrznych fasad budynków w Polsce. Na świecie tego typu elewacje drewniane są stosowane od dawna na obiektach handlowych i biurowych oraz prywatnych domach czy rezydencjach. Klienci wybierają elewacje z drewna egzotycznego głównie ze względu na walory estetyczne i ekologiczne, ale również nie bez znaczenia są wysokie parametry izolacyjno-cieplne.

 

Firma Kora jako polski lider w imporcie drewna egzotycznego, ma w swojej ofercie elewację z afrykańskiego drewna Okoume. Gatunek ten jest idealnym drewnem egzotycznym do zastosowania na elewację. Rośnie bardzo szybko w lasach tropikalnych afryki centralnej i jest pozyskiwany w sposób legalny i zrównoważony, dzięki czemu jego eksploatacja nie zagraża środowisku. Okoume jest drewnem lekkim, stabilnym o bardzo wysokich walorach estetycznych. Naturalne drewno egzotyczne Okoume jest w kolorach jasno różowych, ale doskonale się wybarwia na tysiące kolorów dzięki lazurom impregnującym. Elewacje może być układana zarówno poziomo jak i pionowo,w zależności od gustu klienta. Elewacja Okoume jest dostępna w profilu FAZA 15x145mm.

  

Elewacja z drewna egzotycznego Okoume, aby służyła nam przez lata, powinna być zabezpieczana środkami chemicznymi jak oleje do drewna czy lazury impregnujące.

 

W naszej ofercie mamy również elewacje z drewna egzotycznego Meranti oraz z Cedra kanadyjskiego.

 

Gatunki: