Drewno kłodowo cięte • Kora Timber

DREWNO EGZOTYCZNEkłodowo cięte

Drewno kłodowo cięte ( nieobrzynane ) to najwyższej jakości tarcica z drewna egzotycznego, przygotowana specjalnie pod bardzo wymagającego klienta. Proces produkcji takiej tarcicy polega na przetarciu całego pnia drzewa oraz złożeniu go z powrotem w całość zgodnie z układem słojów. Gwarantuje to jednolitą kolorystykę i usłojenie w całej partii materiału. Tego typu wysokiej klasy tarcica występuje nie tylko w gatunkach drewna egzotycznego, ale również w europejskich  np.: dąb , jesion.  

Na rynku występuje również tarcica nieobrzynana sortowana , czyli materiał drzewny przetarty i złożony w pakiet składający się z wielu różnych pni, posegregowanych jakościowo. Tego typu tarcica występuje powszechnie na składach z drewnem krajowym. 

W naszej ofercie mamy również Całe Kłody z drewna egzotycznego.

W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie producentów oklein oraz podłóg drewnianych, sprowadzamy na zamówienie całe ( nieprzetarte ) kłody drewna gatunków afrykańskich i północno amerykańskich. Wymiary kłód zależą od gatunku drewna i są najczęściej w średnicy  od 70cm do nawet 200 cm a długości  dochodzą do 12 metrów.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani aktualną ofertą na kłody ,prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży. Drewno egzotyczne to nasza specjalność.

Gatunki: